W zgodzie z naturą

W koncepcjach projektowych stosujemy wiele rozwiązań, które pomagają oszczędzać wodę, energię i materiały. Wykorzystanie wody deszczowej, zastosowanie materiałów energooszczędnych, wyższa termoizolacyjność, pozyskanie energii z odnawialnych źródeł to nie tylko ekologia, ale także wymierne oszczędności. Wykorzystane zostały innowacyjne, energooszczędne i ekologiczne technologie – panele słoneczne (fotowoltaiczne) i systemy użytkowania wody deszczowej.

Green Park Silesia dba, aby projektowane obiekty były maksymalnie dostępne dla wszystkich użytkowników a jednocześnie stanowiły jak najmniejsze obciążenie dla środowiska. W trosce o środowisko nad całością procesu projektowego czuwają eksperci (przyrodnicy, dendrolodzy) proponując rozwiązania oraz prowadząc nadzór przyrodniczy.

Współpracując z doświadczonymi biurami architektonicznymi dbamy o otwartą i przyjazną przestrzeń. Otwieramy się na przyrodę oraz na ludzi, tak aby nie tworzyć sztucznych podziałów. Każdy, nie tylko mieszkańcy mają się poczuć tutaj komfortowo. Przy opracowaniu koncepcji inspirujemy się najlepszymi rozwiązaniami i ideą zrównoważonego budownictwa, gdzie człowiek może żyć, a nie tylko mieszkać.

Dążymy, aby nasze realizacje wykorzystywały nowoczesną technologię oraz innowacyjne i sprawdzone rozwiązania wpływające na poziom życia oraz kondycję środowiska naturalnego. Taka koncepcja i bezpośrednie sąsiedztwo Parku sprawi, że każdy zawsze znajdzie tu prywatność i wytchnienie od codziennego miejskiego zgiełku. Życie bliżej natury, sprzyjające aktywności fizycznej i pogłębiające pozytywne relacje międzyludzkie spowodują, że każdy znajdzie sposób jak pozytywnie spożytkować energię.